Италианка празнува рожден ден в Токио със златен медал

Италианката Антонела Палмисано спечели титлата на 20 км спортно ходене в Токио. Тя празнува 30 – ия си рожден ден днес, като си направи  най-прекрасния подарък. В последния километър Антонела тичаше с италианското знаме, завързано около врата й, но в крайна сметка го загуби. Палмисано е първата  олимпийска шампионка за Италия в тази дисциплина при жените. Италия спечели втора титла на 20 километра спортно ходене на Олимпийските игри в Токио, след като Масимо Стано взе златния медал при мъжете.
 Антонела  Палмисано  спечели с време 1:29:12 часа и изпревари с 25 секунди колумбийката Сандра Аренас. Китайката Хун Лю грабна бронзовото отличие  с 1:29:57 часа и не успя да защити първото си място от Рио 2016.  Световната рекордьорка Цзяюй Ян от Китай финишира 12-а. През март тя постави нов световен рекорд  с 1:23:49 часа, но днес бе с 8 минути и 5 секунди по-бавна.