Издънка за "Етър" в Мъглиш

БУЛФОТО

Футболистите на „Етър“ допуснаха изненадваща загуба с 3:1 от третодивизионния „Загорец“. Мачът се игра в Мъглиж при изключително лошо време – дъжд и бурен вятър. И четирите гола в мача вкара съперникът, като наниза 3 в мрежата на Господинов, а веднъж си отбеляза и автогол.

Любопитно е, че в средата на втората част реферът Петър Кузев дори пита двамата треньори дали да прекрати срещата, но получи отказ. Старши треньорът Александър Томаш пусна в стартовия състав двамата юноши- Юлиян Райков и Христо Марков, които се стараха много и се понравиха с действията си. До 20- ата минута играта бе равностойна, без особено напрежение пред двете врати. Първата опасност сътвориха етърци,  като Здравко Илиев центрира към Преслав Боруков, който прехвърли с глава топката към Христо Марков, но младокът стреля в аут. Отговорът на новозагорци бе центриране от статично положение и разминаване на Явор Иванов с топката. Последваха удари на Дани Младенов и Христо Марков, които не намериха целта. След половин час игра Александър Хардалов центрира и Пламен Иванов от въздуха не остави шансове на Господинов- 0:1. Рейд на Фемия в 37- ата минута завърши с шут над вратата на „Загорец“. В последните секунди на първото полувреме, Здравко Илиев проби по фланга и центрира в пеналта на новозагорци, където Добромир Димитров си вкара автогол.

В началото на втората част Александър Томаш пусна в атака Милчо Ангелов и Кнежевич на местата на Боруков и Иван Петков. Стремежът на „виолетовите“ обаче да натиснат съперника им донесе два гола в тяхната врата. Първо Явор Иванов завърши акция на тима си в 51- ата минута с попадение за 1:2, а след 120 секунди Господинов спаси изстрел на откъсналия се срещу него Пламен Иванов. В 59- ата минута обаче, вратарят на етърци бе изпреварен от Димитър Видев и разликата набъбна на 1:3.

Опитите на великотърновци да нападат срещу вятъра трудно се реализираха през втората част и на практика само един удар на Симеон Мечев от дистанция над напречната греда застраши по- сериозно вратата на съперника.