"Камъкът" Спартак Варна повлече "Хебър" към дъното, Херо за втори път бие Пенев в историята

Спартак Варна победи с 2:1 "Хебър" и го хвана за едната ръка, повличайки го към Втора лига със себе си. Двата тима са на последните две места в класирането, като след загубата днес пазарджиклии са с 23 точки, а варненци - с 21.

В 4-ата минута на мача от Групата на изпадащите от 32-ия кръг на Еfbet Лига Лерой Микелс стреля към долния десен ъгъл на вратата на Дебърлиев, но вратарят отклони удара му. В 27-ата минута Ивей Ромееш стреля опасно по посока на пазарджишката врата, отново Дебърлиев изби, а Денис Баланюк при добавката нацели напречната греда.

Втората част започна ударно за гостите, като те поведоха в резултата с гол на Георги Търтов в 47-ата минута след пас на Венсан Марсел. Няколко минути след това Иван Йорданов имаше шанс да изравни, но Дебърлиев изби в корнер.

В 63-ата минута Спартак направи резултата 1:1 след удар от фаул от 30 метра, реализизран успешно от Лерой Микелс. Само 7 минути след това Спартак стигна и до победата след попадение на Евандро.

Успехът е втори за Димитър Димитров Херо в двете срещи в неговата кариера срещу Любослав Пенев. На 16 декември 2020 г. бургазлията е начело на Берое, който надигра с 2:0 Царско село на Пенев.

Снимка: "Булфото"