Карлос Алкарас и Ига Швьонтек са "кралете" на Индиън Уелс

Карлос Алкарас спечели за втори пореден път турнира от сериите "Мастърс 1000" в Индиън Уелс. В повторение на миналогодишния финал поставеният под №2 в схемата Алкарас надигра четвъртия Даниил Медведев със 7:6(5), 6:1 за час и 44 минути. За 20-годишния Алкарас това е първа титла от тази в "Уимбълдън", която спечели през лятото на миналата година, съобщи БТА.

Интрига във финалния мач имаше само в първия сет. Той започна по-добре за Медведев, който използва грешките на Алкарас и поведе с 3:0 гейма. Испанецът обаче бързо коригира играта си и успя да изравни при 3:3.

Последваха геймове, в които и двамата сервиращи взимаха подаванията си, макар и не особено лесно. Така се стигна до тайбрек, в който Алкарас направи минипробив още за първата точка. Медведев изравни при 5:5, но нов минипробив позволи на младия испанец да спечели сета.

Във втората партия от мача интрига нямаше, тъй като Алкарас бързо поведе с пробив, а в края на двубоя реализира и още един такъв, за да вдигне 13-ата титла в кариерата си.

При жените лидерката в световната ранглиста Ига Швьонтек спечели титлата, след като се наложи над гъркинята Мария Сакари с 6:4, 6:0. Титлата е втора за полякинята от надпреварата в калифорнийската пустиня след сезон 2022, когато на финала тя отново победи в два сета Сакари.