Късно зрелище на "Коматево"

"Ботев" и "Локомотив" поделиха точките в дербито на Пловдив, завършвайки 1:1 в гвоздея на 24 кръг на Първа лига. Последният сблъсък между двата тима на "Коматево" бе лишен от зрелище до заключителната четвърт час на двубоя, когато паднаха и двете попадения. Първо Антоан Бароан взриви трибуните, след като завърши отлична контраатака в 81-ата минута. Преднината на "жълто-черните" се задържа едва 120 секунди преди резервата Георги Каракашев да принуди Яспер ван Хертум да си забие автогол.

Първата част на дербито бе лишена от сериозни опасности пред двете врати. Най-любопитно бе положението в 33-ата минута, когато гостите бяха много близо да поведат. Вратарят на "Ботев" Георги Аргилашки изпусна лековато топката в опита си да я улови след центриране, Димитър Илиев го изпревари, а след единоборство се строполи. Реферът Валентин Железов даде знак играта да продължи, а нападателят Ерик Сорга от чиста позиция разочарова с пропуск. Три минути по-късно отново грешна на „жълто-черните“ можеше да доведе до попадение. Антоан Бароан сгреши при изнасянето в собствената половина, Джовани отне и стреля от дистанция, но стражът отрази удара, а след това се намеси и при опита за добавка на Илиев.

Втората част отново започна с преимущество на домакините, но и без да се стига до удари към една от двете врати. Нулите на таблото се запазиха чак до 81-ата минута. „Канарчетата“ организираха бърза контраатака, започната от Уме Емануел, който комбинира с Дилан Мертенс на левия фланг, нидерландецът изведе Антоан Бароан с пас зад защитата на „черно-белите“, французинът изпревари излезлия напред Динко Хоркаш, преодоля го и отбеляза в опразнената врата за 1:0.

Радостта на „канарчетата“ обаче бе кратка, защото само две минути след това Локомотив отговори чрез Георги Каракашев, който получи отдясно в наказателното поле на Ботев и стреля по диагонала, топката се отби в крака на Джаспър ван Хертъм и влезе неспасяемо в далечния ъгъл на Георги Аргилашки за 1:1. Така пловдивското дерби завърши без победител.

В следващия кръг "Ботев" (Пловдив) гостува на ЦСКА 1948, докато "Локомотив" (Пловдив) посреща "Септември".