Казийски с основен принос за успех на Тренто, Николов и Кучине със загуба

Капитанът на Итас Трентино Матей Казийски бе най-резултатен за победата на отбора му над Модена с 3:0 (25:18, 25:20, 25:22) в италианската волейболна Серия А. Българинът игра само в първите два гейма, което не му попречи да реализира 14 точки - 10 от атака (71% успеваемост), 2 аса и 2 точки на блокада. За най-полезен играч в мача бе избран съотборникът му Збертоли, съобщи БНР.

Това бе последен кръг от редовния сезон. Тренто завърши на второ място в класирането и в директните елиминации на четвъртфинали за титлата ще играе срещу Монца. Ще се играят 3 от пет мача, като първият е предвиден за 19 март (неделя) в Тренто. След три дни двата тима ще се срещнат в Монца, а на 25 март отново ще играят в Тренто. Евентуалните четвърти и пети мач са предвидени за 2-ри и 8-и април.

В плейофите ще играят помежду си Верона на треньора Радостин Стойчев и с Алекс Грозданов в състава си срещу шампиона от миналата година Чивитанова с Александър Николов.

Верона се наложи с 3:1 над Чистерна (25:22, 25:20, 21:25, 25:20). Грозданов се отчете за успеха със 7 точки - 5 от атака и две блокади. Тимът завърши на пето място в класирането след края на редовния сезон.

Верона ще играе срещу четвъртия Кучине Лубе Чивитанова, който загуби от лидера Перуджа с 0:3 (16:25, 19:25, 20:25). Николов завърши мача с 9 точки за тима си - 7 от атака, един ас и една блокада. Чивитанова ще има домакинско предимство в преките двубои заради по-доброто си класиране.