Купата – цел №1 на „Левски“

Станимир Стоилов, старши треньорът на „Левски“, даде ясен знак, че Купата на България е цел №1 пред клуба този сезон. Действията на опитния специалист потвърдиха намеренията му, обявени по-рано през есента. Бившият селекционер на България и Казахстан заложи на голяма част от своите титуляри в 1/8-финалния двубой със „Септември“ (Симитли), а тимът от Втора лига бе пометен със 7:0. Резултатът не трябва да заблуждава „сините“, които все още имат твърде много проблеми в игрови план, за които самият тактик сам призна след разгрома. Едва три по-сериозни промени извърши Стоилов за двубоя във вторник, който отгоре на всичко бе и на „Герена“. Под рамката застана Пламен Андреев, за когото това бе четвърти мач за първия отбор. 16-годишният страж ще бъде със статут на титуляр в надпреварата, дори и ако се стигне до мач за отличието, така че появата му не буди изненада. В защита Стоилов не „подари“ титулярно място на някой от резервите. Втората промяна бе в средата на терена, където наказаният Радослав Цонев бе заменен от Димитър Костадинов. Бившият играч на „Септември“ (София) само привидно е със статут на резерва все още. Очакванията са скоро той да е сред основните играчи на Стоилов. На резервната скамейка пък седна Здравко Димитров, заменен от Мартин Петков. Борислав Цонев също остана извън стартовите 11, а Марин Петков отново бе на терена от първата минута. Толкова! Авторът на „синята“ приказка не пожали дори Георги Миланов, а бившият играч на ЦСКА (Москва) остана на терена 70 минути срещу непретенциозния съперник, но вече в ролята на вътрешен халф. След двубоя Стоилов даде да се разбере, че никой няма да получи даром игрови минути дори и в мачове като този.

„Както Ники Михайлов е пазил в евротурнирите на 16-17-годишна възраст, така и Пламен сега ще пази докрай в турнира – обясни Стоилов след срещата. - Затова ги тренираме и развиваме, за да им даваме шанс. Има изобилие от млади играчи, които трябва да ги завършим, да ги шлифоваме. Неслучайно някои от тях получават шанс, а други вероятно не са доволни, защото всяко участие, което е даром, няма да бъде заслужено.“
След почивката в игра все пак се появиха Патрик-Габриел Галчев, Ивайло Найденов, Христос Шелис и Борислав Цонев.

Добрата новина е свързана с формата на Билал Бари, който доскоро търсеше своето дебютно попадение. В рамките на само 3 мача мароканецът заби общо 5 гола, 3 от които във вратата на „Септември“. Таранът вече е водещ реализатор на „сините“ във всички турнири и дели първото място с Борислав Цонев.
„Искам да вкарвам хеттрици за „Левски“ – закани се №19 на „сините“. - Работим по-здраво на тренировки. Целият отбор се труди, за да бележа. Трудно е да превъзмогнеш такъв период, но работя много на тренировки. Искаме да играем добре и трябва да победим „Черно море“.