Лацио и Виляреал отпаднаха от Лигата на конференциите

Изненадващи резултати в реваншите от Лигата на конференциите доведоха до елиминирането на Лацио и Виляреал. Лацио допусна загуба с 1:2 при гостуването си на АЗ Алкмаар, а имайки предвид, че загуби и в Рим със същия резултат, италианският отбор се сбогува с турнира. Лацио поведе с гол на Фелипе Андерсон в 21-ата минута, Карлсон изравни седем минути по-късно, а през втората част с гол на Павлидис холандският отбор празнува победата и класирането си на четвъртфиналите.

Виляреал, победителят в Лига Европа за 2021 г., също беше елиминиран. Испанците след равенство 1:1 срещу Андерлехт в първия мач в Брюксел, тази вечер загубиха с 0:1 у дома. Слимани се разписа в 73-ата минута и класира Андерлехт на четвъртфиналите.

Уест Хем се класира напред след нова убедителна победа над АЕК Ларнака. В Кипър гостите ликуваха с 2:0, а тази вечер в Лондон - и с 4:0.

Ница елиминира Шериф Тираспол с общ резултат 4:1 (3:1 тази вечер и 1:0 в Тираспол) и също се класира напред.

Базел успя да влезе на четвъртфиналите след по-добро изпълнение на дузпи в двубоя със Слован Братислава. И в двата мача резултатът беше 2:2, след което се стигна до дузпи, при които швейцарците бяха по-резултатни и победиха с 4:1.