„Лацио“ рани „Юве“ и Роналдо

Ново разочарование за „Ювентус“ в Серия А. Хегемонът на Апенините с девет поредни титли бе ранен болезнено от „Лацио“ – клуб, с който „старата госпожа“ е в обтегнати отношения от преждевременната пауза в първенството през пролетта. След тежките нападки от президента на „орлите“ Клаудио Лотито през изминалата кампания, сега „небесносините“ изтръгнаха 1:1 на „Олимпико“ с попадение в последната секунда. Голът на резервата Фелипе Кайседо тръгна след хвърлен тъч, при който наставникът на домакините Симоне Индзаги буквално насочи своя играч Адам Марусич да хвърли към Анхел Кореа. Именно аржентинецът асистира на Кайседо, за да изтръгне победата от ръцете на „бианконерите“. Голът на Кристиано Роналдо в Рим се оказа недостатъчен. През първата част португалецът бе във вихъра си, а освен попадение, удари греда и създаде още няколко опасности пред вратата на Пепе Рейна. После дойде травмата в десния глезен след сблъсък с футболист на „Лацио“. И „Юве“ остана със само 3 победи след първите 7 кръга.
„Титлите се печелят, ако обръщаме внимание на всеки детайл, а ние изпуснахме притежанието на топката в последните 10 секунди – анализира Пирло след двубоя, визирайки индивидуална грешка на Паоло Дибала. – Главата е най-важната част, ако излезеш на терена с лоши чувства, това води до негативно представяне. Незадоволителен резултат, заслужавахме повече.“
По-късно „Аталанта“ и „Интер“ повториха резултата за радост на лидера „Милан“, който още преди да изиграе късния си двубой с „Верона“ си бе гарантирал лидерската позиция за 2 седмици напред.