Левандовски се разплака, Саудитска Арабия си намери майстора на световното

Полша победи Саудитска Арабия с 2:0 във втория мач на двата тима от Световното първенство в Катар. Пьотър Жиелински вкара първия гол в 39-ата минута. Арабите пропуснаха дузпа в края на първата част, когато Ал-Дусари не бе точен от бялата точка. Две минути преди последния съдийски сигнал за първата част за Саудитска Арабия Ал-Шехри влезе навлезе в наказателното поле, но там Биелик го събори на терена. Съдията преразглеждане ситуацията и отсъди дузпа. Салем Ал-Досари застана зад топката и стреля вдясно, но Войсчех Шчесни спаси.

Робърт Левандовски удвои преднината на поляците в 82-ата минута със воя първи гол на световни финали и се разплака от радост. Така група “C” е една от най-завързаните до момента. Нападателят на Барселона нацели и гредата в 66-ата минута.

След днешната среща водач в група С е Полша с 4 точки, следвана от Саудитска Арабия с 3. Четвърти е Мексико с 1 точка, а Аржентина с Лионел Меси е последен без точков актив. Тази вечер от 21:00 ч. ще се играе и двубоят Аржентина - Мексико.