"Левски" би в дебюта на Генчев (ВИДЕО)

Неофициалният дебют на Станислав Генчев начело на "Левски" бе белязан от победа с 2:0 срещу "Спартак" (Плевен). В Правец попаденията за столичния гранд реализираха юноши на клуба. Първо резултатът откри Преслав Бачев след хубава многоходова атака, а Марин Петков удвои директно от фаул.

През първата част Генчев заложи на микс от млади и опитни футболисти. На терена бе и новият десен бак Алдаир, който се понвари на феновете с играта си. След почивката пък първи минути записа Майкон. А новият наставник на "сините" избра схема 3-5-2.

На почивката Генчев направи редица промени, а в средата на вората част под рамката застана и младият Александър Марков. В 63-ата минута Виктор Любенов подаде към Ел Джемили, който си освободи пространство за шут и стреля опасно. В 70-ата минута Галчев центрира на втора греда към Майкон, който свали с глава към Фадига, а френският халф стреля от движение, но стражът на "Спартак" се справи и изби. В 76-ата минута Майкон намери добре Джемили зад гърба на отбраната, той подаде към Фабио Лима, който беше непокрит, но ударът му бе слаб и покрай гредата. До края „сините“ продължиха да създават ситуации, но до нов гол така и не се стигна.

Левски – Спартак (Плевен) 2:0

1:0 Преслав Бачев 6′, 2:0 Марин Петков 37′

Левски: 1. Пламен Андреев (73′ – Александър Марков) – 77. Дейвид Михалев (46′ – 27. Рупанов), 50. Кристиян Димитров (46′ – 5. Келиан ван дер Каап), 6. Вендерсон Цунами (К) (46′ – 4. Виктор Любенов), 21. Алдаир Невеш (46′ – 22. Патрик-Габрил Галчев), 20. Асен Чандъров (46′ – 8. Карлос Охене), 10. Асен Митков (46′ – 15. Александър Божилов), 16. Преслав Бачев (46′ – 97. Асими Фадига), 17. Евертон Бала (46′ – 11. Джавад Ел Джемили), 19. Кристиян Йовов (46′ – 7. Фабио Лима) – 88. Мартин Петков (46′ – 3. Майкон)