„Левски“ отказа ЦСКА за 3 минути

След 3 години пауза „Левски“ отново победи ЦСКА за първенство. Пред близо 20 000 души на националния стадион „Васил Левски“ попадения на Илиян Стефанов и Уелтън след почивката дадоха тон на „синия“ празник в центъра на София - 2:0 за символичните домакини. Головете паднаха в рамките на 180 секунди и прекъснаха серията от над 250 „сухи“ минути между двата съперника в срещи от Първа лига, след като дербитата през пролетта тази година завършиха с нулеви ремита.

В същото време победата за „сините“ в големия сблъсък бе втора поред след тази на финала за Купата на България с 1:0 през май месец, донесъл първи трофей за „Левски“ след 13-годишна пауза. Сега героят беше същият – Илиян Стефанов. Халфът се появи като резерва от скамейката за сметка на контузилия се Филип Кръстев, за да открие резултата след неразбирателство в „червената“ отбрана. Три минути по-късно бърза контраатака на „сините“ позволи на Роналдо да намери Уелтън, който прати топката в далечния на Бусато ъгъл, а част от феновете на ЦСКА напуснаха стадиона.

В заключителните минути „червените“ играха и с човек по-малко, след като Иван Турицов бе изгонен за продължително репликиране на главния съдия Драгомир Драгонов. Резултатът можеше да има и друго измерение, ако не бе отменено попадението на Лазар Туфегджич в началото на мача заради засада.