„Левски“ показа две лица срещу чехи

БУЛФОТО

Второ поредно 1:1 записа „Левски“ по време на подготвителния лагер в Турция. След равенството с полския „Гурник“ (Забже) на Лукас Подолски, сега „сините“ сториха същото с чешкия елитен „Бохемианс“ пред погледа на селекционера Ясен Петров. В Белек отборът на старши треньора Станимир Стоилов показа две лица – позитивно през първите 45 минути и неуверено след почивката, когато теренът напуснаха част от титулярите, сред които Вандерсон Цунами и Димитър Костадинов.

Попадението за родния гранд бе дело на Билал Бари, негово първо в контролите през зимата. Мароканецът се възползва от пас на новото попълнение Цунами. Именно върху защитата падна акцентът в състава на Стоилов. Опитният специалист заложи на две от новопривлечените имена от първата минута като освен бразилеца, на терена бе и нидерландецът Келиан ван дер Каап, пристигнал в тима преди дни. Под рамката пък „сините“ разполагаха със 17-годишния Пламен Андреев, възползвал се от леката травма в адукторите на Николай Михайлов. Младокът записа пълни 90 минути срещу чешкия опонент, а същото сториха още Хосе Кордоба, Андриан Краев и Билал Бари. В отсъстието на Михайлов капитенската лента попадна на ръката на Радослав Цонев, въпреки неясното му бъдеще. Титуляр отново бе и Асен Митков, въпреки своите 16 години. Стоилов не се поколеба да използва и голяма част от младите, които взе за лагера в Турция.

Едва 30 секунди бяха необходими на „Бохемианс“ след почивката, за да изравнят, възползвайки се от колективна грешка в отбраната на „сините“. Най-чистата ситуация за „Левски“ през второто полувреме се откри пред Кордоба, но ударът му бе париран.