„Левски“ разочарова 10 000 на „Герена“

Разочарование в „синьо“ съпътства историческото първо домакинство на „Левски“ на „Крумовград“. Пред 10 000 зрители на стадион „Георги Аспарухов“ летящият високо напоследък тим на Николай Костов стигна само до 0:0 с новака в елита. Равенството е второ между двата тима през кампанията след 2:2 през есента на „Коматево“. Сериозен прът в амбициите на домакините сложи наивна грешка на десния бек Патрик-Габриел Галчев, получил директен червен картон пет минути преди почивката. Бранителят не успя да овладее топката, позволявайки на Серкан Юсеин да му я отнеме. Последва нарушение срещу футболиста на гостите, който щеше да излезе очи в очи с вратаря Пламен Андреев.

На почивката Костов хвърли в игра най-новото попълнение Евертон Бала, сменил своя сънародник и герой от мача с „Хебър“ Фабио Лима. Бразилецът напусна терена накуцвайки. Коренно обаче играта на „Левски“ не се промени. Ситуацията за треньора на столичния гранд се усложни допълнително след контузията на халфа Асен Митков. Юношата на „сините“ бе заменен от друго зимно попълнение, словака Патрик Мислович. Чисти положения пред Янко Георгиев обаче липсваха. Джавад Ел Джемили удари греда през втората част, но тя бе плод по-скоро на случайност, след като испанецът опита центриране на втора греда.

Равенството позволи и на двата тима да удължат серията си без поражение, след като до този момент бяха с по 5 поредни успеха.