„Левски“ спря пропадането

Първи успех през 2020 година записа „Левски“. Победата с 3:1 като гост на „Арда“ дойде три дни след треньорската смяна на „Герана“, довела до раздялата на „сините“ с Петър Хубчев и неговия щаб. Под ръководството на временния наставник Георги Тодоров столичният гранд вдига оборотите и освен, че спря пропадането, успя да прекъсне и друга негативна серия – тази без успех като гост в Първа лига от септември насам. Тодоров направи пет промени в състава спрямо загубата от „Локомотив“ (Пд) с 0:2 за Купата на България. Дебют записа националният вратар Георги Георгиев, взет през пролетта от „Славия“. Първи мач за „Левски“ изигра и талантът Костадин Илиев, сменил на поста ляв краен защитник наказания Иван Горанов. Като титуляри  при схема 4-1-4-1 започнаха още Станислав Костов, Нашименто и завърналият се след изтърпяна санкция Паулиньо. Именно бразилецът откри резултата в 37-ата минута след удар от дистанция, но Радослав Василев изравни още преди почивката, засичайки с глава. Успехът донесе резервата Стайн Спиерингс, възползвал се от отличен пас на Станислав Иванов.

„Доволен съм от Нашименто и Алар – призна Тодоров след мача. - Трябва да контролираме играта. Ако нещо съм променил, това е схемата. Този отбор може още и се надявам в следващите мачове да го покаже.“

Неговият колега Николай Киров остава без успех, след като пое „Арда“ в паузата. За последно тимът му спечели през ноември с 2:0 над „Витоша“.