„Левски“ срещу „Ботев“ (Вр) в паузата

„Левски“ ще играе контрола с „Ботев“ (Враца) в паузата за националните отбори. Старши треньорът на „сините“ Станислав Генчев е решен да поддържа игровия ритъм на тима с проверка, планирана за събота (7 септември). Арена на приятелския мач пък ще бъде стадион „Георги Аспарухов“. Двата тима вече играха помежду си в Първа лига, а столичният гранд спечели убедително с 4:0.

Постепенно обаче „Левски“ започна да зацикля в шампионата и това притеснява наставникът на тима. Срещу „Спартак“ във Варна гостите създадоха твърде малко положения и вече имат само едно попадение в последните 270 минути – при 1:0 над „Хебър“ на „Герена“.

На прибиране от морската ни столица пък „сините“ качиха на борда на своя чартър нападателя на „соколите“ Ахмед Ахмедов. Голмайсторът на първенството е част от селекцията на националния отбор за мачовете с Беларус и Северна Ирландия.