"Левски" удари болезнено серията "Крумовград"

"Левски" спря серията на "Крумовград" без загуба по възможно най-болезнения начин след успех с 1:0 на "Коматево". Единственото попадение в срещата реализира Вендерсон Цунами с глава в 93-ата минута. До този момент тимът на Станислав Генчев бе непобеден в 15 поредни мача, а целта на треньора бе да задържи тази тенденция до края на сезона. Това си остава и най-внушителното постижение за новак в Първа лига.

Двубоят бе исторически, след като бе поверен на главния съдия Христина Гутева, станала първата жена, ръководила двубой от елита.

През първата част и двата тима имаха своите положения, но по-чистита бяха за гостите. Още в началните минути удар на Евертон Бала срещна гредата, а в средата на полувремето това направи и Патрик-Габриел Галчев. Бранителят на "сините" стреля от дистанция, а Янко Георгиев успя да избие в последния момент.

Гол на Александър Колев пък бе отменен заради съществуваща засада. В 20-ата минута Хосе Кордоба можеше да бъде изгонен, но Гутева му вдигна единствено жълт картон, въпреки че Патрик Луан се откъсваше сам срещу вратаря Пламен Андреев.

През втората част темпото на игра рязко падна, а двата отбора се затрудняваха в създаването на положения. Затова и единствените ситуации бяха след удари от дистанция. За да потърси промяната, треньорът на гостите Николай Костов хвърли в игра едновременно Билал Бари и Рикардиньо.

Двубоят вървеше към логично 0:0, когато дойде центрирането от ъглов удар в 93-ата минута, ударът с глава на Кристиан Димитров, срещнал гредата и последвалата добавка на Цунами. Успехът е втори пореден за "сините" след 2:1 над "Локомотив" (Пд), но и без значение, тъй като отборът на Николай Костов няма шанс за място в Европа.