„Локо“ (Пд) докосва нов финал след лекция над „Левски“

БУЛФОТО
"Локомотив" (Пд) продължава безупречното си участие в турнира за Купата на България.

„Локомотив“ (Пд) изнесе футболна лекция на „Левски“ в първи ½-финален двубой от турнира за Купата на България, побеждавайки с 2:0 на „Лаута“. Обичайните заподозрени Димитър Илиев и Бирсент Карагерен тласнаха „смърфовете“ към втори пореден финал в турнира пред погледа на новия собственик на столичния гранд Наско Сираков. Настоящият носител на трофея реши изхода от срещата още преди почивката. Първо Илиев откри резултата след серия от грешки в отбраната на гостите. Янис Каргас опита да изнесе топката през центъра, но подаде в краката на противник, а последвалата контраатака премина през зоната на Ивайло Найденов, преди Илиев да простреля Милан Миятович в собствения му ъгъл.

В самия край на първата част „черно-белите“ удариха за втори път своя съперник. Многоходова атака на „Локо“ с едно подоване премина последователно през Умарбаев и Томашевич, намерил по отличен начин Карагерен, който на празна врата не сгреши – 2:0. От своя страна "Левски" така и не успя да създаде нито една чиста голова ситуация пред стража Мартин Луков за 90 минути. След почивката „Локомотив“ продължи да бъде по-настоятелния отбор, но не успя да стигне до трети гол, който да предреши до голяма степен реванша.

Така тимът на Петър Хубчев продължава без успех през 2020 година. Последната победа като гост датира от края на септември в мач от същия турнир – 5:1 над „Спартак“ (Вн), а „сините“ са без гол вече седем часа и половина. Домакините пък затвърдиха перфектното си представяне за Купата под ръководството на Бруно Акрапович. Последното поражение в този турнир остава от 2017 година. Сега "смърфовете" са на 90 минути от нов финал за Купата, която спечелиха и преди година след 1:0 над "Ботев" (Пд) на националния стадион "Васил Левски".