“Локо“ (София) все по-близо до елита

БУЛФОТО

Есенният шампион на Втора лига „Локомотив“ (София) се върна на върха след важен успех срещу пряк конкурент за място в елита – 3:0 над „Спортист“ (Своге). Нови два гола на Светослав Диков и един на Николай Цветков пратиха „железничарите“ плътно до „Пирин“, като двата тима имат по 35 точки, но „червено-черните“ са с по-добри показатели в прекия мач.

Интригата бе решена до почивката, когато поднаха всички попадения. Диков на два пъти се разписа с глава, първият от които бе в положение на засада, но такава не бе маркирана. Таранът се възползва повторно от оставеното му пространство от отбраната на гостите минути по-късно, когато след центриране от ъглов удар наказа Стефано Кунчев за 2:0. Минути преди края на първата част наивно загубена топка от "Спортист" при изнасяне попадна в Цветков, който проби, а впоследствие и стреля, убивайки надеждите на "шоколадите" за нещо повече в срещата.

Повторен дебют за „червено-черните“ направи вратарят Божидар Митрев, извел тима с капитанската лента. Първи мач в „Надежда“ изигра и бранителят Деян Иванов, контузил се през втората част. За Демона, разписал се за крайното 3:0, срещата също бе своеобразен повторен дебют. След почивката треньорът Иван Колев даде шанс и на друг от зимната селекция, фланговият футболист Калоян Стефанов. При голмайсторите Диков вече е лиред 14 гола, следван от Преслав Йорданов от „Пирин“ (13).

В класирането "Локомотив" направи чувствителна разликата с тимовете извън топ 3 и вече има аванс от 9 точки пред "Хебър" и "Спортист", чиято загуба бе първа от септември насам.