"Локомотив" Пд измести "Левски" от Топ 4 след 3:0 над "Пирин"

Локомотив (Пловдив) победи с 3:0 Пирин (Благоевград) в среща от 20-ия кръг на Еfbet Лига. В 5-та минута домакините имаха претенции за дузпа, след като Алфа Конте бе съборен в наказателното поле, но реферът не я отсъди. В 11-ата минута Юго Комано в ответната атака стреля в тялото на стража Динко Хоркаш. В 22-ата минута Бабакар Дион стреля, но пък вратарят Ковальов спаси. В 42-ата минута Дион падна в наказателното поле след сблъсък със защитник на Пирин, но и този път не бе отсъдена дузпа.
В 51-ата минута Локомотив (Пловдив) поведе с гол на Алфа Конте, а само 3 минути Бабакар Дион изведе пловдивчани с двойна преднина напред. В 63-ата минута Мартин Бачев фаулира Георги Минчев в наказателното поле и след отсъдената дузпа потърпевшият оформи крайния резултат. В 69-ата минута Аймен Суда имаше шанс да вкара и за Пирин, но вратарят изби. В 74-ата минута Али фаулира Иван Тасев в наказателното поле, но Динко Хоркаш се прояви и спаси удара на Аймен Суда от дузпа.

След успеха Локомотив изхвърли "Левски" от "Топ 4" и ще зимува на 4-ото място с 38 точки. Пирин е 14-и с 16 точки.