Локомотив Пловдив се върна в "Топ 6", Минчев изравни Кайседо при голмайсторите

Локомотив (Пловдив) се върна в първата шестица на класирането в Fbet лига, след като в мач от 16-ия кръг победи Пирин Благоевград с 3:2 като гост. Хеттрик за успеха отбеляза Георги Минчев, което той се изравни с Жорди Кайседо на върха на голмайсторската листа.

Станислав Костов откри резултата в 29-ата минута, а в 58-ата Минчев изравни. Само четири минути по-късно националът удвои преднината на гостите след пас на Димитър Илиев.

Две минути преди края Бирсент Карагерен беше съборен в наказателното поле от Иван Тасев и Минчев беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа. Четири минути по-късно последва нов 11-метров наказателен удар - този път за Пирин, след като Кристиан Гомис фаулира Тасев. Станислав Манолев изпълни дузпата и оформи крайния резултат 2:3.