Лош старт за биатлонистките ни в Йостерсунд

Българските състезателки по биатлон започнаха лошо новия сезон в Световната купа по биатлон, оставайки след 70-то място в индивидуалната дисциплина на 15 км в шведския зимен център Йостерсунд.

Милена Тодорова завърши с най-предно класиране от родните състезателки, финиширайки именно на 70-та позиция, след като допусна общо пет грешки при четирите си стрелби.

По този начин Тодорова остана на почти 6 минути от победителката Маркета Давидова, която повали всичките 20 мишени в състезанието.

В надпреварата участваха и още две българки, като Мария Здравкова остана 86-та с два пропуска, докато Даниела Кадева финишира 106-та, след като допусна шест грешки.

Носителката на Световната купа за изминалия сезон Тирил Екхоф също нямаше ден на стрелбището, като норвежката направи общо пет пропуска и в крайна сметка финишира 30-та.

Утре за жените предстои първия старт за сезона в дисциплината спринт на 10 км, отново в Йостерсунд.