Лудогорец мина леко през Спартак Търнава в дебюта си в групите на Лигата на конференциите

Българският шампион Лудогорец победи с 4:0 Спартак (Търнава) в първи мач от груповата фаза в Лигата на конференциите.  Треньорът на домакините Ивайло Петев зaложи на Слуга, Аслак Фон Витри, Сонко Сундберг, Оливие Вердон и Франсиско Гомес. В халфовата линия той бе избрал Иван Йорданов, Якуб Пьотровски и Клод Гонсалвеш, а на върха на атаката стартира Матиас Тисера, подпомаган от Бърнард Текпетей и Кайо Видал.

Първата част бе с преимущество във владеенето на топката от страна на българския тим, но той не успя да организира креативни голови възможности. Текпетей, Гонсалвеш, Пьотровски и Фон Витри изтормозиха стража на Спартак, но гол не падаше. За гостите от Търнава на резервната скамейка остана бившият футболист на Левски Роман Прохазка.

Иван Йорданов вкара гол в началото на второто полувреме, а в 51-ата минута Якуб Пьотровски удвои. Oтново той беше точен в 63-ата минута и за 3:0. В 93-ата минута Руан Секо реализира последното попадение след грешка на стража Такач и добавка на играча на българския тим. Така Лудогорец тръгна с плюс 3 точки и оглави класирането.

В другия мач от групата Фенербахче победи Нордселанд с 3:1 и е втори също с 3 пункта. Следват Спартак и датският тим без актив.

На 5.10 Лудогорец ще изиграе следващата си среща срещу Нордселанд, а Спартак е домакин на Фенербахче.