Лудогорец проявява интерес към атакуващия полузащитник Луан Виейра от Коринтианс

Българският шампион Лудогорец проявява интерес към атакуващия полузащитник Луан Виейра от Коринтианс. 29-годишният футболист в момента води преговори да прекрати договора си с клуба, който е до края на настоящата година.

През втората половина на 2022 г. Виейра игра под наем в Гремио. През 2016 г. той става олимпийски шампион с Бразилия, а на следващата година изиграва два мача за мъжкия национален отбор. Ливърпул проявява интерес към него и дори предлага 30 млн. евро за правата му. Атлетико (Мадрид) също отправя оферта от 20 милиона евро, която е отхвърлена.

На клубно ниво е печелил най-престижния клубен турнир в Южна Америка – Копа Либертадорес през 2017 г. като играч на Гремио. Година по-късно, със същия клуб, взима и Рекопа Судеамерикана – Суперкупата на Южна Америка.

На 15 януари 2020 г. Коринтианс пуска основното си попълнение на терена за първи път. С два гола атакуващият полузащитник осигурява победата с 2-1 срещу Ню Йорк Сити за Купата на Флорида на стадион Експлория в Орландо, оставяйки добро първо впечатление, съобщи esportes.r7.com. Но представянето в предсезонния турнир не е отражение на представянето на играча през следващите две години с фланелката на Коринтианс.

Обявен през декември 2019 г. като подсилване за три сезона, след като се сбогува с Гремио, Луан струва пет милиона евро на Коринтианс, който придоби 50% от неговите права. Две години по-късно той загуби мястото си в стартовия състав.

През първата си година с фланелката на Тимао, Луан изигра 44 мача, като оставаше на терена средно по 59 минути. През този период той има 10 мача, като се разписа 7 пъти и направи 3 асистенции.

Под командването на треньора Силвиньо играчът дори действа като фалшива 9, избор, който нямаше ефект. В най-добрите си моменти в Гремио Луан се открояваше в централната част на терена.

През двете години след дебюта си, 28-годишният футболист също беше затруднен от контузия. След добра серия от 15 мача като титуляр по-миналия сезон, тендинит в адуктора на лявото бедро го накара да пропусне 15 дни.

През 2021 г. Луан беше на терена 54 минути, разделени в 33 мача. Той отбеляза четири гола и даде две асистенции. Сега бъдещето му в клуба е несигурно.

Пазарната му стойност е спаднала с 61% след двата гола на Florida Cup. Бордът на Коринтианс вече призна, че няма план за играча, който може да бъде спазарен лесно, ако има предложение.