Лудогорец с антирекорд в Лига Европа, Звезда поведе в група F

Лудогорец загуби от Цървена звезда с 0:1 в мача от група F на Лига Европа. През първата част разградчани имаха само един шанс за гол, пропилян от Текпетей. Тимът на Деян Станкович имаше сигурно голово положение в 25-ата минута, когато защитата на домакините изпусна Родич, който напредна в наказателното поле и намери Бен отляво, той стреля, но неточно. В 34-ата минута Диони опита далечен изстрел, но вратарят на Лудогорец Кахлина изби топката.
В 64-ата минута Звезда стигна до гол, точен бе Гелор Канга. Родич центрира в наказателното поле, Павков се размина с топката и тя стигна до Канга, той отправи удар от границата на наказателното поле, който влезе във вратата на Кахлина. Секунди по-късно Текпетей шутира силно с левия крак от 20 метра, но топката уцели напречната греда. В 71-ата минута в игра се появи страдащият от контузия Кирил Десподов, но въпреки това играта на тима остана неефективна в атака. В 77-ата минута Сисиньо бе изгонен след втори жълт картон и за Лудогорец положението стана още по-тежко. В 79-ата минута Чибота пропусна да вкара изравнителен гол на почти празната врата на гостите.
След двубоя Лудогорец изравни антирекорда на Левски, допускайки 12-ти пореден мач в груповата фаза на евротурнирите без победа. Последният успех за "орлите" бе над Ференцварош с 3:0 като гост на 3 октомври 2019 година. Левски постави антирекорда си в периода 2005-2009 г.
В другия мач от групата португалският тим Спортинг Брага победи с 2:1 датския Мидтиланд.
В класирането Звезда води с 6 точки, следван от Брага с 3, Лудогорец и Мидтиланд с по 1.