Лудогорец започна българския поход в Европа с 2:0 над Сутиеска

В 114-ия си мач в евротурнирите българският шампион „Лудогорец” постигна своята 38-а победа. Разградчани надиграха с 2:0 Сутиеска (Черна гора) в първия квалификационен кръг за влизане в групите на Шампионската лига.
Първата си реална голова възможност българският тим реализира в 18-ата минута, когато Пиерос Сотириу стреля от фаул, но вратарят на черногорците Владо Гилен спаси удара му. В 51-ата минута Илия Тучевич застраши българската врата, но стражът на разградчани Серджио Падт отрази удара.

В 74-ата минута Лудогорец поведе, като щастливата развръзка бе дело на Алекс Сантана, който вкара от голлиния в празната черногорска врата. В последните секунди на двубоя за 2:0 се разписа и Матиас Тисера.
По този начин Лудогорец сложи край на серията от 3 мача без гол на собствения си стадион в евротурнирите. Преди днешния мач със Сутиеска на "Хювефарма арена" последния гол бе отбелязал Пиерос Сотириу от дузпа в 60-ата минута на домакинството на Малмьо (2:1) от плейофите за групите на Шампионската лига на 24 август миналата година.
Сутиеска пък никога не е постигал победа в мач от турнира Шампионска лига.