Лукман и Аталанта накараха "непобедимия" Леверкузен да плаче на финала на Лига Европа

Аталанта победи с 3:0 Байер Леверкузен и спечели трофея в турнира Лига Европа. Италиансият тим "удари" германците, когато най-много ще ги заболи, спирайки уникалната им серия от в 51 мача без загуба този сезон. Титлата е историческа за Аталанта, тъй като е първият значим международен трофей в историята на тима.

На стадиона в Дъблин тимът от Бергамо поведе в 12-ата минута с гол на Адемола Лукман. Само 5 минути по-късно Байер Леверкузен можеше да изравни, Йосип Станишич стреля, но след рикошет стражът на италианците Мусо хвана топката. В  25-ата минута Лукман шутира в долния ляв ъгъл на вратата на германците и отбеляза за 2:0. В края на първата и началото на втората част и двата тима имаха своите възможности, но неуспешни опити да реализират атаки направиха Шарл де Кателаре и Джереми Фримпонг. В 75-ата минута Лукман оформи хеттрика си за 3:0 и стана първият играч с 3 гола на финал в турнира.