Магомед Рамазанов извоюва пета квота за България в борбата за Олимпийските игри в Париж

Магомед Рамазанов извоюва пета квота за България в борбата за Олимпийските игри в Париж. Това се случи на квалификационния турнир в Истанбул. В решаващата схватка нашият национал победи Владимир Гамкрелидзе с 5:3 точки, съобщи БНТ. По-рано днес руснакът с български паспорт записа три поредни категорични победи.

България остава с две представителки при жените за Олимпийските игри, след като и двете ни състезателки днес не успяха да стигнат до квотите. Мими Христова загуби от световната шампионка от 2019 г. Линда Мораис (Канада) с 4:14 в битка за бронза при 68-килограмовите.

Миглена Селишка не успя срещу най-титулуваната състезателка в категорията до 50 кг - Мария Стадник. Украинката с азерски паспорт се наложи с 10:0 за 2:18 мин. Стадник е носителка на четири олимпийски медала и се бори да си осигури участие на пета олимпиада, от която я дели само една победа.

Така за игрите в Париж квоти за страната ни спечелиха Биляна Дудова, Юлияна Янева, Семен Новиков, Магомед Рамазанов и Айк Мнацаканян.