Македонците възвеличаха "юнака" Димитриевски

Вратарят Столе Димитриевски стигна до най-ценната победа в клубната си кариера, след като тимът му Райо Валекано надигра Барселона с 1:0. Стражът не само не получи гол от каталунския гранд, но е и "юнакът на мача". "Вратарят на македонския национален отбор беше кошмар за звездите на Барселона Серхио Агуеро, Мемфис Депай, Коутиньо, Де Йонг, Гави...", пишат медиите в Македония, които издигнаха футболиста до национален герой.

Райо Валекано поведе с гол на Радамел Фалкао в 30-ата минута, но ключовият ход в мача се случи в 72-ата минута. Дузпа бе отсъдена за Барселона, а Депай реши да стреля от бялата точка. Димитриевски оцени много добре удара и успя да улови топката почти след шута на холандския национал.

Преди този мач Барселона имаше 14 поредни победи в двубоите с Райо Валекано, а тимът от Мадрид дочака първия си успех срещу каталунския гранд след 19-годишна пауза. В историята само три пъти Барселона е пропускала дузпа в двубой с Райо Валекано след опити на Луиш Фиго и Луис Суарес. "Името на Депай вече е в този списък, благодарение на защитата на нашия Димитриевски", пише сайтът sportmanija.mk.