Малиновски унижи Меси и ПСЖ в турнира за Купата на Франция

Марсилия победи с 2:1 шампиона ПСЖ и го изхвърли от турнира за Купата на Франция още на осминафиналите в турнира, но това унижение бе равно на другото - начина на празнуване на победния гол.

На "Стад Велодром" още във втората минута домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Ашраф Хакими, но заради засада то не бе уважено. В 31-та минута Серхио Рамос събори Чингис Юндер в наказателното поле и Марсилия получи право да изпълни дузпа, а Алексис Санчес поведе тима напред след точно изпълнение.

В добавеното време на първата част Рамос с глава изравни след центриране на Неймар от ъглов удар. В 57-та минута изстрел на Санчес беше блокиран от защитата на ПСЖ, но Руслан Малиновски оформи крайния резултат при добавката. Той отпразнува гола си с типичния жест на Кристиано Роналдо за тези ситуации под носа на Лионел Меси, а звездите на ПСЖ не успяха да отговорят на натиска до края на мача и бяха изхвърлени от турнира.