Mamma mia: "Интер" би "Милан" в последната секунда

Драма съпътства Дерби дела Мадона. "Интер" спечели поредния си двубой с гол в края, след като Мауро Икарди попари "Милан" в 93-ата минута. Аржентинският нападател и капитан на "нерадзурите" се разписа с глава, след безумна грешка на стража на символичните гости Джанлуиджи Донарума. Италианският национал излезе неразчетено при центриране на Матиас Весино, а Икарди сложи главата си, за да насочи топката в опразнената врата.

По този начин тимът на Лучано Спалети удължи серията си от поредни победи на шест във всички турнири. Грандът от Милано вече е на трето място в Серия А с 19 точки, на шест от лидера "Ювентус" и на две от "Наполи".

За "Милан" пък поражението бе първо след осем мача. За последно отборът на Дженаро Гатузо бе загубил от "Наполи" на старта на сезона в Италия - 2:3.

А Икарди вече е пред Кристиан Виери при вечните голмайстори на "нерадзурите". Аржентинецът има 104 попадения, а легендата на "адзурите" 103.

Лошата новина за Спалети е контузията на Раджа Найнголан. Белгийският полузащитник напусна контузен още през първата част и е много вероятно да пропусне двубоя с "Барселона" от Шампионската лига.