Манчестър Сити и Ливърпул тръгнаха на поход към Купата на лигата

Манчестър Сити и Ливърпул постигнаха победи в турнира за Купата на Лигата в Англия. Миналогодишните носители на отличието отстраниха Уикъмб Уондарърс с категоричното 6:1, а “мърсисайдци” елиминираха Норич с 3:0.

Двубоят на стадион “Етихад” започна изненадващо за “гражданите”. Гостите поведоха в резултата в 22-та минута, след като Брендън Ханлан се разписа за 1:0. Само 7 минути по-късно равенството бе възобновено. Кевин Де Бройне бе точен след удар по земя в далечния ъгъл на вратата. В 43-та минута Риад Марез реализира второто попадение за домакините, след като засече центриране по земя на Джош Уилсън-Есбранд. В последната минута от добавеното време Фил Фоудън също попадна сред реализаторите, след плътен удар от границата на наказателното поле за 3:1. През втората част възпитаниците на Хосеп Гуардиола продължиха да бележат. В 71-та минута Феран Торес бе изведен на празна врата от Фил Фоудън и испанецът не сгреши за 4:1. Риад Марез отбеляза второто си попадение в мача в 84-та минута. Попадението бе идентично на първия му гол в сблъсъка. В последната минута на редовното време Кейси Палмър се разписа за крайното 6:1, след като завърши индивидуален пробив с изстрел в далечния ъгъл.

Такуми Минамино даде преднина на гостите на стадион “Кароу Роуд". Японецът се разписа след силен удар от вратарското поле за 1:0. В 42-та минута “канарчетата” имаха отлична възможност да изравнят преди почивката, след като получиха дузпа, заради нарушение на Конър Брадли. Кевин Келъхър спаси изпълнението на Христос Цолис. През втората част Дивок Ориги удвои преднината за “мърсисайдци”, след като засече с глава центриране на Костас Тсимикас за 2:0. Крайното 3:0 дойде в 80-та минута, когато Такуми Минамино удвои головата си сметка в срещата, след като хладнокръвно завърши индивидуален пробив в наказателното поле.