Манчестър Юнайтед стигна геройски до равенството 2:2 срещу Лийдс

Манчестър Юнайтед стигна геройски до равенството 2:2 срещу Лийдс в отложен мач от осмия кръг на английската Висша лига.

„Белите“ откриха резултата на „Олд Трафорд“ след 56 секунди игра, след като Вилфред Ньонто подаде на Патрик Бамфорд, който отбеляза за 1:0. Лийдс удвои преднината си две минути след началото на второто полувреме след центриране на Крисенсио Самървил, топката рикошира в крак на Рафел Варан и за втори път влезе във вратата на Де Хеа. След час игра резервата Факундо Пелистри центрира отдясно на наказателното поле на „белите“, където Маркъс Рашфорд се с глава прати топката в мрежата на Илан Мелие. Манчестър Юнайтед изравни в 70-ата минута с гол на Джейдън Санчо.

В класирането Манчестър Юнайтед е трети с актив от 43 точки, на две зад шампиона Манчестър Сити, който е втори. Лийдс е 16-и с 19 точки.