Марадона е щастлив – Наполи унижи тима на Кройф с 6:1, Фараонът прати Ливърпул на второ място в група А на ШЛ

Аякс никога не е претърпявал поражение с 1:6 в историята на европейските клубни турнири. Но винаги има първи път. Днес тимът, чиято легенда Йохан Кройф бе изобразена на промоплаката на срещата до звездата на италианците Диего Марадона, допусна загуба от Наполи, но никой не очакваше чак такъв провал.
Кудус вкара гол в деветата минута, за да даде преднина на копиеносците, но Распадори изравни в 18-ата минута, а Ди Лоренцо с глава и Зилински направи 3:1 до почивката.
 Распадори вкара втория си гол в началото на втората част. 5:1 стана резултата след попадението и  на Куарачели, който след двойно подаване уцели долния десен ъгъл на нидерландската врата.
Тогава Душан Тадич беше изгонен заради удар с лакът, а катастрофата приключи девет минути преди края, след като Симеоне направи 6:1.
В другия мач от групата Ливърпул надигра с 2:0 Рейнджърс, а можеше да победи и много по-убедително. Трент Александър Арнолд се събуди в Европа и от пряк свободен удар в седмата минута даде предимство на домакините. Мо Салах в 53-ата минута с удар през средата на вратата на Макгрегър реализира победното попадение.
Така в класирането поведе Наполи с 9 точки, следван от Ливърпул с 6, Аякс с 3 и Рейнджърс без точков актив.
В следващия кръг на 12 октомври италианският тим посреща Аякс, а шотландският – Ливърпул.