Мартин Минчев с нови два гола за Спарта Прага

Младежкият национал на България Мартин Минчев продължи с отличните си изяви с екипа на Спарта (Прага). Той вкара два гола при победата с 4:2 над Пардубице в 11-ия кръг на чешкото първенство. Офанзивният играч се отчете и с една асистенция за 68-те минути, в които бе на терена.

Българинът даде аванс на гостите от Прага в 20-ата минута с удар от границата на наказателното поле, пращайки топката в долния десен ъгъл. Осем минути по-късно Томас Веснер удвои аванса на Спарта.

На 25 септември Минчев вкара първия си гол в чешкия шампионат при победата с 5:2 над Злин и оттогава вече има 5 гола в шампионата и един за купата.

Спарта е в серия от 4 поредни победи във всички турнири. Отборът е на второ място в класирането на Фортуна лига с 26 точки - с 4 по-малко от лидера Виктория (Пилзен). Трети е шампионът Славия (Прага) с 25 точки, колкото има и Словачко.

В следващия кръг Спарта ще посрещне Млада Болеслав, но преди това Минчев и компания ще се изправят срещу Лион в Лига Европа.