Мидтиланд и Лудогорец си подариха по точка

Датският Мидтиланд и Лудогорец завършиха 1:1 в мач от група F на Лига Европа. Още в 3-ата минута Мидтиланд поведе. Евандер центрира в наказателното поле на Лудогорец, където връхлитащият Густав Исаксен беше изпуснат от Антон Недялков и засече топката с глава, изпращайки я във вратата на Кристиан Кахлина за 1:0. В 32-ата минута Кирил Десподов изравни. Елвис Ману стреля от границата на наказателното поле, получи се рикошет, след което топката беше засечена от Десподов. Националът я прокара под плонжа на Елиас Олафсон и я изпрати в мрежата му. През второто полувреме българският тим нямаше нито един удар към датската врата.
Впечатляващ бе фактът, че на стадион MCH Arena няма никакви антиковид мерки и всички фенове, които искаха да гледат мача, можеха да го направят без ограничения за дистанция и маски. От 10 септември всички подобни рестрикции отпаднаха в Дания. Феновете на гостуващ отбор нямаха достъп до стадиона от март 2020 г., но страната ваксинира над 70% от населението си и премахна мерките. На стадиона имаше и българска агитка.
Лудогорец бе без своя треньор Валдас Дамбраускас, който остана в България поради положителен тест за вируса. Той бе заменен от Станислав Генчев. Капитанът на тима Антон Недялков и голмайсторът Десподов получиха контузии и се наложи да бъдат заменени принудително, а българинът в състава на гостите Божидар Краев не попадна в групата за двубоя.

В другата среща в групата Цървена звезда победи Спортинг Брага с 2:1.