„Милан“ отложи Скудетото на „Ювентус“

Кой иска титлата в Италия? Това е големият въпрос, след като борещите се за златото „Ювентус“ и „Лацио“ записаха звучни издънки в 31-ия кръг от Серия А. Представящият се отлично преди паузата отбор на Симоне Индзаги сега е неузнаваем. „Орлите“ допуснаха трета загуба в рамките на 15 дни – 1:2 от „Лече“, след като преди това в продължение на 21 кръга бяха непобедени. Веднага след звучния шамар за „небесносините“, лидерът „Ювентус“ имаше златна възможност да си осигури до голяма степен титлата, но допусна обрат от 2:0 до 2:4 като гост на „Милан“. Поражението дойде в рамките на само 5 минути, след като преди това Адриен Рабио и Кристиано Роналдо се разписаха в самото начало на втората част. Златан Ибрахимович от дузпа, Франк Кесие, Рафаел Леао доведоха мача до 3:2 между 62-ата и 67-ата минута, а Анте Ребич допълни успеха за историята – първа победа на „Милан“ над „Старата госпожа“ от 2016 година насам, дебютен успех на наставника Стефано Пиоли над „бианконерите“, а освен това „росонерите“ вкараха 4 на големия съперник за пръв път след 1989 година. За гранда от Торино остана разочарованието, че изпусна да се откъсне на 10 точки от „Лацио“.
„60 минути играхме футбол от световна класа – призна след двубоя слисаният треньор на гостите Маурицио Сари. - Контролирахме изцяло мача, а в един момент сякаш изпаднахме в безсъние. Трябва да извлечем позитивите от двубоя.“
На свой ред неговият колега Пиоли продължава да впечатлява след подновяването – четири успеха и равен, а победите бяха над „Лече“ (4:1), „Рома“ (2:0), „Лацио“ и сега „Ювентус“ (4:2). Въпреки впечатляващата форма, италианецът вече е наясно, че ще бъде сменен след края на сезона от Ралф Рангник.