Мистерия със звезда на Сърбия на мондиала

Сърбия страда на Мондиал 2022, а цял свят се пита какво се случва със звездата на тима Душан Влахович. Нападателят на „Ювентус“, оценяван на минимум 80 млн. евро, остана резерва във втори пореден мач в Катар. За разлика от срещата с Бразилия (0:2), където таранът се появи в края, сега той изобщо не бе използван от селекционера Драган Стойкович при зрелищно 3:3 с Камерун. Вместо Влахович, цял мач на върха на атаката действаше Александър Митрович, вкарал за 3:1. Играчът на „Фулъм“ изпусна още няколко положения, а африканците изравниха за 3 минути. Големият жокер бе Винсен Абубакар, появил се след почивката, за да вкара и да асистира.

Влахович не е на 100% готов“, обясни лаконично Стойкович след драмата, оставила тима му със само една точка. На свой ред халфът на „Порто“ Марко Груич призна в миксзоната, че няма представа защо нападателят не е взел участие.

Ригобер Сонг, селекционерът на Камерун, също се лиши от водещ футболист. Вратарят Андре Онана бе изваден от тима и напусна лагера.

Знам какво трябва да направя, а това е да се убедя, че отборът е над всеки един играч – обясни треньорът. - Андре искаше да напусне състава и ние приехме тази позиция. В един отбор дисциплината е много важна.“