Митов би „Левски“ на „Герена“

БУЛФОТО

Седмица, след като игра секретна контрола с „Гранит“ (Владая), спечелена със 7:1, „Левски“ направи нов спаринг, този път открит за медиите. „Сините“ отстъпиха с 0:1 на втородивизионния „Хебър“ на стадион „Георги Аспарухов“. Единственият гол за отбора на наставника Николай Митов дойде в края на първата част, когато юношата на домакините Тодор Чаворски бе точен от дузпа. В проверката участие взеха резерви и юноши на столичния тим, както и Симеон Славчев, Билал Бари и Валери Божинов, появили се като резерви срещу „Етър“ (0:0) ден по-рано.

Преди почивката атаката на столичния тим бе водена от Божинов и Стивън Петков, останал изненадващо извън групата за визитата във Велико Търново. На терена бяха още капитанът Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Алекс Петков, Георги Александров и младият Николай Църовски. Шанс за изява получиха и младите Марин Петков, Мартин Петков и Антоан Стоянов. През втората част наставникът Славиша Стоянович пусна Билал Бари, Илия Димитров, Костадин Илиев, Асен Митков, Симеон Василев, а под рамката застана Николай Кръстев. Това обаче не промени нищо в облика на домакините, а най-чистата ситуация дойде след пас на Славчев и последвал пропуск Бари.

В състава на гостите пък личаха редица юноши на "Левски", сред които капитанът Александър Любенов, Цветелин Тонев, Стоян Сотиров, Стойчо Папазов, Томислав Папазов и Тодор Чаворски.