На терен, опасен за здравето на играчите, Спартак Варна победи домакина Хебър

Хебър Пазарджик започна сезона като домакин с провал, организирайки мача с новака Спартак Варна на терен, който наподобяваше картофена нива, но не и стадион, достоен на него да се провеждат срещи от елитна футболна дивизия в европейска страна. Още по-малко условията и продукцията заслужаваха вход от 15 лв. за възрастен.

Пазарджиклии загубиха и срещата с 0:2.

В 4-ата минута след грешка на вратаря на пазарджиклии Петър Дебърлиев топката попадна в краката на Кристиан Илич, който от около 15 метра стреля, но ударът му бе спасен. В 17-ата минута Хебър логично остана с човек по-малко. Николай Николаев се вряза в краката на Ивей Ромееш, а съдията Християна Гутева отсъди нарушение при дебюта си в елита, но след консултация с ВАР тя показа директен червен картон на бранителя.

Във втората минута на добавеното време на първата част топката летеше към Ромееш. Ел Фатахи пресече паса, но не изби добре я сложи на крака на Ахмед Ахмедов, който вкара за 1:0.

В началото на втората част Хебър получи дузпа, след като Пърце игра с ръка в наказателно поле. Олексий Збун застана зад топката и се опита да я изстреля до близкото село, но не и във варненската врата. В 61-ата минута все пак домакините стигнаха до положение за гол. Атанас Кабов стреля от пряк свободен удар, но стражът на варненци Величков улови. Спартак отбеляза втори гол веднага след това. Антонио Вутов пусна пас към Ахмед Ахмедов, който стреля, но попадението му бе отменено заради засада, потвърдена и от ВАР.

В 94-ата минута Ахмедов се превърна в асистент при победния гол на Антонио Вутов за 2:0.

Така тимът на Александър Томаш спечели първи 3 точки като гост за новия сезон.