Националите до 17г. завършиха 1:1 с Таджикистан

Юношеският национален отбор на България до 17 г. завърши 1:1 с Таджикистан в първата си контрола на турска земя. Тимът на Йордан Петков контролираше изцяло събитията в двубоя и водеше до четвъртата минута на продължението, когато финалният щурм на съперника доведе до изравнителен гол във вратата на Божев.

Натискът на нашите доведе до резултат в 41-вата минута, когато полузащитникът на Славия Чунг Нгуен До финтира няколко футболисти в наказателното поле на Таджикистан и с премерен изстрел намери мрежата за 1:0. В последните секунди отчаяният натиск на Таджикистан завърши с попадение за крайното 1:1.

На 31-ви януари двата тима ще се срещнат за втори път в рамките на подготвителните си лагери на турска земя.

Съставът на България: 1. Алекс Божев, 4. Симеон Василев, 5. Росен Маринов, 19. Петър Кирев (60 - 15. Стефан Трайков), 6. Мартин Георгиев, 7. Захари Атанасов (46 - 2. Николай Николов), 20. Нежиб Хаджа, 8. Виктор Василев (46 - 16. Кристиян Бойчев), 18. Чунг Нгуен До, 11. Борислав Маринов (60 - 17. Стивън Вълчев), 9. Роберто Райчев (68 - 3. Михаил Цонев).