Националите до 21 г. загубиха от Полша на световното по волейбол

Костадин Андонов, БФВ

Националният отбор на България по волейбол до 21 години отстъпи срещу отбора на Полша във втория мач от втората групова фаза на Световното първенство в София. Момчетата на треньора Найден Найденов не успяха да вземат реванш и отстъпиха с 2:3 гейма срещу полския тим във втората среща на двата тима в рамките на това първенство. Следващият двубой на нашите волейболисти е утре, 29 септември, срещу отбора на Бразилия.

След поражението тимът ни е на трета позиция в класирането със само една спечелена точка. Така националите загубиха шансове за второто място и продължаване във финалната четворка в Италия. За нея се класират първите два. Третият и четвъртият продължават за битката за 5-8 място. Водач е Русия с две чисти победи и 6 точки, успехът днес нареди поляците на второ място с две победи и 5 точки.