Националите по баскетбол започнаха със загуба в квалификациите за световното

Българският национален отбор по баскетбол започна участието си в квалификациите за Световното първенство през 2023-а година със загуба. Националите ни отстъпиха с 69:89 точки на Литва в Клайпеда.

Срещата започна добре за възпитаниците на Росен Барчовски, които успяха да изградят преднина от 7 точки при резултат 11:4. Домакините заиграха далеч по-добре и регистрираха 25 поредни точки, за да стигнат до обрат и да поведат с 29:11. Във втората четвърт Павлин Иванов се опита да върне "лъвовете" в мача с цели 17 точки и резултатът до почивката бе 42:31.

След паузата "балтийските гиганти" записаха най-резултатната си част в мача. Домакините реализираха цели 27 точки, с което си подпечатаха успеха преди заключителните 10 минути. В края играчите на Казис Максвитис успяха да изградят преднина от рекордните в мача 30 точки при резултат 88:58, преди да се стигне до крайното 89:69.

Състезателят на Рилски спортист Павлин Иванов бе най-резултатният ни играч с 20 точки, 4 борби и 1 асистенция за 31:04 минути игра. За победителите Освалдас Олисевичюс също реализира 20 точки.