Негрейра признава за съдийски грешки на историческото завръщане срещу ПСЖ

Доклад на бившия вицепрезидент на техническия комитет на реферите Хосе Енрикес Негрейра и неговия син, изготвен за Барселона, признава, че е имало няколко грешки в полза на каталунците в мача, в който Барса елиминира ПСЖ в Шампионската лига през 2017 г. (6:1). Докладът се появява в резюмето на случая Негрейра, а агенция EFE има достъп до него.

Въпросният доклад е по повод на реванша от осминафиналите на Шампионската лига, игран на 8 март 2017 г. на Камп Ноу, със съдия Дениз Айтекин. Срещата беше историческо завръщане на каталунците след 0:4 в първия мач.
Анализът, направен от бившия вицепрезидент на Техническия арбитражен комитет Хосе Енрикес Негрейра и неговия син признава, че в мача е имало няколко съдийски грешки, които са в полза на Барса и в него се открояват две: дузпа, извършена от Хавиер Масчерано в 84-та минута, която не беше отсъдена, и дузпата, която Луис Суарес вкара в 89-та минута.

Докладът описва първото действие като „удар на Масчерано срещу Ди Мария при очевиден гол в зоната на Барселона“ и добавя, че въпреки че реферът не е казал нищо, правилното решение би било да се наложи максималното наказание срещу Барселона.

По отношение на дузпата, отсъдена срещу Луис Суарес, която направи резултата 5:1, анализът гласи, че играчът „се възползва от лек контакт на гърдите, за да се остави да падне“ и гарантира, че правилното решение би било да не я изпълни.

Негрейра потвърждава, че дузпата, отбелязана на Неймар в 47-ата минута, веднага след началото на второто полувреме, която направи резултата 3:0, е истинска.

От друга страна, Негрейра тълкува, че само две арбитражни решения в този мач са били в ущърб на отбора, трениран от Луис Енрике: той уверява, че в 33-ата минута има падане на Неймар в зоната, след което би било „спорно“ да получи дузпата (въпреки че самият доклад признава, че бразилецът се е гмурнал) и фаул срещу Меси близо до зоната в 58-ата минута, когато не е свирено нищо.