Нерви и претенции между редовете в Англия и Сърбия след мача на двата тима на ЕВРО 2024

Сръбският национален отбор допусна минимална загуба срещу Англия в първия мач на група С на Евро 2024 в Гелзенкирхен, а единственият голмайстор в срещата бе Джуд Белингам в 13-ата минута. Английските медии си казаха думата и писаха доста предпазливо за триумфа на англичаните. BBC излезе само с две думи в края на прякото си предаване в сайта - "И дишайте...", които загатват колко нервно всички са гледали този мач на Острова.

Daily Mail подчертава, че възпитаниците на Гарет Саутгейт са започнали силно, но са играли нервно, тъй като сърбите са имали енергия до самия край. И "Индипендънт" наблегна на думата "нервен" в заглавието си - "Пикфорд спасява Лъвовете при нервна победа", както направи и "Гардиън" - "Белингам печели нервна победа за Англия".
Британският Telegraph написа, че "удар с глава на Белингам срещу Сърбия дава добър старт на Англия на Евро 2024".

На другия полюс са страстите в Сърбия. Местния "Телеграф" коментира ситуацията, при която сърбите имаха претенции за дузпа. "Сърбия изигра много несигурен мач на старта на Европейското първенство, въпреки че се очакваше англичаните да са далеч по-убедителни с топката на терена. "Гордият Албион" все пак запази ранната преднина и спечели с 1:0. След слаба реакция на защитата "орлите" допуснаха гол през първото полувреме, а голмайстор бе Джуд Белингам, може би най-добрият играч на Реал този сезон.
В последствие Сърбия се закани в няколко ситуации, като освен това имаше и една подозрителна. Топката бе изпратена към Александър Митрович в наказателното поле, който след това получи удар от Киърън Трипиър. Даниеле Орсато само поклати глава, а сигнал от стаята на VAR дори нямаше", пише сайтът на изданието в материал със заглавие "Ощетена ли е Сърбия за дузпата срещу Англия? Митрович получи удар в крака!". Ето и видео от спорното положение: