Нидерландия и Сенегал са осминафиналистите от група А на световното, Катар с отрицателен, Гакпо с положителен имидж

Нидерландия и Сенегал са щастливите осминафиналисти от група А на световното първенство, след като и двата тима записаха победи в последните си мачове от груповата фаза.

"Лалетата" унижиха домакина Катар, след като му нанесоха трета загуба - с 0:2. Нападателят Мемефис Депай не успя да реализира в 25-ата минута, но в следващата атака Коди Гакпо откри резултата, разписвайки се в трети пореден мач на световното първенство.

Гакпо отправи прецизен удар към вратата на Катар, като по този начин влезе в историята и стана вторият играч след Алесандро Алтобели, вкарвал във всеки от първите три мача на Световното първенство.

В 49-ата минута след центриране на Клаасен топката стигна до Мемфис Депай и той се опита с удар от близо да вкара втория гол, но не успя, а при добавката точен бе Френки де Йонг, който реализира втория си гол в 48 мача с националната фланелка. В последните секунди нидерландия нацели и гредата след удар на Стивън Бергхаус.

В другата среща Сенегал победи Еквадор с 2:1. Илиман Ндиайе и Исмаила Сар се опитаха да реализират по един гол в началото на срещата, но нямаха късмет. Все пак тимът получи правото да изпълни дузпа за изблъскване в наказателното поле на Исмаила Сар, който сам изпълни наказателния удар и откри резултата. В 68-ата минута Моасес Кайседо изравни след асистенция на Феликс Торес. Сенегал обаче спечели след втори гол, реализиран от Кулидо Кулибали в 70-ата минута.

След двата двубоя Нидерландия завършва като лидер в групата със 7 точки, а Сенегал е втори с 6. Трети е Еквадор с 4, а домакинът Катар напуска турнира с антирекорд без нито една точка.