Нидерландия със 100% актив на 1/8-финал

Нидерландия е вторият отбор след Италия със 100% актив в групите на Евро 2020. "Лалетата" чакат да разберат следващия си съперник след убедително 3:0 над Северна Македония в Амстердам. На 1/8-финалите тимът на Франк де Бур ще срещне някой от 3-ите в групите D/E/F.

Попаденията при третата поредна победа за "оранжевите" бяха дело на Мемфис Депай, а на два пъти точен бе и Жоржиньо Вайналдум. Въпреки убедителния успех, гостите на два пъти ликуваха, но техните голове бяха отменени поради засада, а Александър Трайковски нацели гредата.

Срещата бе бенефис за Горан Пандев, изпратен подобаващо както от домакините, така и от своите. Нападателят получи фланелка с №122 на Нидерландия, колкото са срещите му на национално равнище. При смяната му в 68-ата минута пък бе направен шпалир от неговите съотборници край линията на тъча.

Четвърти рефер на двубоя от група B бе Георги Кабаков, негов трети от началото на големия форум. Напред продължава и Австрия след минимален успех с 1:0 над Украйна. Отборът на Андрий Шевченко ще чака развръзката от оставащите групи с надеждата, че ще е сред 4-те най-добри трети тима. Засега обаче Швейцария е пред тях, тъй като има 4 точки, а украинците са с 4 и негативна голова разлика - 4:5.