Нидерландия се класира на 1/8-финалите на ЕВРО 2020, Депай задмина Ван Бастен

Нидерландия победи с 2:0 Австрия в мач от група С на ЕВРО 2020 и се класира на 1/8-финалите на турнира. На "Йохан Кройф Арена" в Амстердам още в 9-ата минута Дензъл Дъмфрис бе фаулиран в наказателното поле и след консултация с VAR  съдията посочи бялата точка. Мемфис Депай реализизра дузпата, вкарвайки своя 27-и гол с националната фланелка. Бъдещото ново попълнение на Барселона задмина в голмайсторската класация на Нидерландия легендата Марко Ван Бастен, който е с 24. През второто полувреме влезлият като резерва Дониал Мален бе изведен отлично от центъра на терена, напредна и пусна топката напред към връхлитащия Дъмфрис, който на празна врата от няколко метра вкара за 2:0.
След успеха Нидерландия е лидер в групата с 6 точчки, Украйна и Австрия са с по 3, а Северна Македония няма точков актив.

Следващите мачове в групата са на 21 юни – Украйна – Австрия и Нидерландия – Северна Македония.