Нов провал за Бразилия на Копа Америка

Неубедителното представяне на Бразилия на Копа Америка остави "селесао" на второ място в своята група D след 1:1 с лидера Колумбия в среща. Тимът, воден от Доривал Жуньор, се нуждаеше от задължителна победа, за да избегне среща с Уругвай на четвъртфиналите, но това така и не се случи.

Нещо повече Колумбия бе по-дейният отбор в Санта Клара в щата Калифорния, въпреки ранното попадение на съперника. В 12-ата минута изпълнение на Рафиня от фаул не остави никакъв шанс на Камило Варгас, след като топката влетя в горния ляв ъгъл.

В средата на полувремето постепенно петкратният световен шампион започна да губи контрол върху срещата. Първо Хамес Родригес изпълни перфектно пряк-свободен удар от дистанция, а изстрелът му кацна върху напречната греда. Последва нова опасност, създадена от бившия футболист на "Реал", успял да засече от въздуха центриране в наказателното поле. Попадение на Давидон Санчес пък бе отменено заради тънка засада.

Така се стигна до продължението на първата част, когато Даниел Муньос успя да изравни, след като бе изведен зад отбраната на "селесао".

През втората част положения имаше и пред двете врати, но най-чистият шанс за гол се откри пред резервата Рафаел Боре. Той обаче от прати топката над вратата на Алисон от границата на вратарското поле.

В другия мач от групата Коста Рика се наложи с 2:1 над Парагвай. В класирането в групата Колумбия завърши на първо място със 7 точки, пред Бразилия с 5, Коста Рика с 4 и Парагвай без актив.