Новият №9 пак блести за „Левски“

Новият нападател на „Левски“, бразилецът Рикардиньо, във втори пореден мач вкара два гола за „сините“ при 2:0 над „Рига“ в контрола. Закупеният от „Гремио“ през зимата 21-годишен футболист бе истински хищник в наказателното поле на латвийците, където се възползва от несигурни действия на вратаря на съперника Рихартс Матревикс. Под проливния дъжд в Дубай таранът с №9 първо довкара на празна врата избит удар на Илиян Стефанов, а след почивката стори същото при изпълнение на фаул на Филип Кръстев. Три дни по-рано отново южноамериканецът демонстрира качества при друга проверка с тима на родния национал Георги Минчев при успеха с 3:2.

След час игра двубоят изглеждаше пред провал, след като силна буря изненада и двата отбора на спортната база в ОАЕ. И този път старши треньорът Станимир Стоилов не успя да използва контузените Жереми Петрис, Кристиян Димитров и Келиан ван дер Каап. Резерва остана и Ивелин Попов, появил се през второто полувреме, а същото се случи с вратаря Пламен Андреев и Андриан Краев. От скамейката за „Рига“ се включи и Минчев. Това бе трети успех за „сините“, победили на старта на подготовката с 2:1 „Ал Насър“. Единствената загуба дотук дойде след обрат от „Ал Кувейт от 2:0 до 2:3. На 31-и „Левски“ среща малайзийския „Джохор“, но се търси още един съперник.